MADRID, vaatamisväärsused

Kunsti kuldne kolmnurk

Madridi kunsti kuldses kolmnurgas asuvad  linna kõige tähtsamad muuseumid. Siin asub näiteks Prado muuseum, mida peetakse üheks euroopa parimaks ning seal on võimalik näha nii Goya, Rubensi, Velazquez’i kui ka näiteks Durero töid. Prado muuseumi lähedal asub ka Hispaania kaasaegse kunsti muuseum Reina Sofía. Seal on oluline kollektsioon Hispaania 20. sajandi kuntsnike töödest (näiteks Dali, Picasso, Miro). Seal saab muuhulgas imetleda ka Picasso “Guernica” maali. Kuldse kolmnurga viimane muuseum on Thyssen-Bornemisza muusem. Seal on võimalik näha parun Thysseni privaatset kollektsiooni. See on üks maailma kõige komplektsemaid kollektsioone ulatudes 14. sajandist tänapäevani.

Parun Heinrich von Thyssen-Bornemisza oli Austria-Ungari aristokraadist suurtööstur, kes oma miljarditesse ulatuvat vara kasutas maailma ühe esinduslikuma erakunstikogu loomiseks.  1947. aastal päris ta oma isalt umbes 500 teost ja otsustas seejärel suure osa oma pangandusest ja tööstusest pärit rikkusest uute kunstiteoste soetamisse investeerida. Tema kogu kasvas umbes 1.500 nimetuseni. Thysseni kogu peetakse maailma olulisemaks erakunstikoguks Briti kuninganna Elizabeth II kollektsiooni järel. Allikas

Millal neid muuseume tasuta külastada saab?

Prado muuseumisse on kõigile tasuta sissepäev esmaspäevast laupäevani vahemikus 18.00-20.00 ning pühapäeviti ja pühadel 17.00-19.00.  Tasuta saavad ka alla 18-aastased, töötud ja õpilased vanusevahemikus 18-25. Tavapilet maksab 14 eurot.

Thyssen-Bornemisza muusemisse on kõigile tasuta sissepääs esmaspäeviti kell 12.00-16.00 (kogu lahtiolekuaeg). Lisaks saavad tasuta sisse ka alla 12-aastased. Tavapilet hind on 10 eurot, üle 65-aastastele ning õpilastele 7eurot. Ajutistele kogudele vastavalt 9-11 eurot ja 6.50-7 eurot.

Reina Sofía muuseumisse on kõigile tasuta sissepääs E,K,N,R,L kell 17.00-19.00 ning pühapäeviti kell 15.00-17.00. Tavapilet maksab 8 eurot, ajutistele kogudele 4 eurot.

 

 

 

4 kommentaari “Kunsti kuldne kolmnurk”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s