BLOGI

San Isidro festival ja intervjuu andmine hispaania keeles

11.-15.maini toimus Madridi linna ühe pühaku ehk San Isidro festival. Täpsemalt saab selle kohta lugeda SIIT.  Festivali tõttu oli Madridis kõigil ka 15.mai vaba päev nii koolist kui töölt. Festivali ajal toimus linna erinevatel tänavatel, väljakutel ja parkides väga palju erinevaid üritusi. Praktiliselt koguaeg oli kuskil mõni kontsert, tantsuetendus, näitus vms. Tore oli ka see, et praktiliselt kõik üritused olid inimestele tasuta.

 

Reedel toimus festivali avamine väikese paraadiga, mille eesotsas tantsisid 8 hiiglaslikku nukku ja nende järel kõndisid väga suurte peadega nukud. Tuleb välja, et need 8 hiiglast tähistavad 4 kuningapaari, kes omakorda tähistavad 4 maailmajagu (Euroopa, Aasia, Aafrika ja Ameerika). See on justkui kultuuride koos eksisteerimise sümboliks. Lisaks sellele oli väga vinge inimesi Madridi traditsioonilisi riideid kandmas näha.  Mehed kandsid valget triiksärki koos vesti ja soni mütsiga (chulapo) ning naistel olid maani kleidid koos punaste roosidega juustes (chulapa).

 

Plaza de la Villa väljakul paraadi oodates lähenes meile ootamatult üks noor raadioreporter, kes soovis meile mõned küsimused siia kolimise ja siin elamisega seoses esitada. Kälver loomulikult eitas kohe ühestki sõnast aru saamist ja imbus sujuvalt eemale 😀 Ja noh kui aus olla, siis ega mul väikese intervjuu vastu midagi väga ei olnud ka 😀  Mõnus ärevuse surin oli terve intervjuu aja sees – olin sellest puudust tundnud!

 

Pühapäeval käisime kõigepealt swingtantsu tunnis (jah, isegi Kälver liigutas natukene oma puusasid)  ja seejärel jäime professionaalide etteastet vaatama. Hiljem jalutasime natukene Retiro pargis ja päikeseloojangu ajal kuulasime Templo de Debodi  juures klassikalist muusikat. Nimelt oli seal kogu festivali ajal õhtuti live-muusika.

 

Kuna teisipäev oli vaba, siis otsustasime esmaspäeva õhtul parki muusikat kuulama ja lebotama minna. Püsti oli pandud täitsa suur lava ning inimesi oli väga palju. Ilm polnud ka õnneks liiga palav ja nii oli väga mõnus  Betacam’i ja John Grvy’it kuulata.  22 ajal hakkasime tagasi koju minema, sest 22.30 paiku lasti meie kodule üsna lähedal asuvat pargist ilutulestikku ja tahtsime seda rõdu peal nautida. Päris lahe oli!

 

Teisipäeval olime päeval jälle üsna töised ja läksime alles õhtul San Isidro parki  uudistama. Kui ma arvasin, et esmaspäeval oli kontserdil palju rahvast, siis võrreldes teisipäevaga oli see naljamäng. Inimesi oli palju, et meil oli raskusi normaalselt liikumisega. Koguaeg oli tunne justkui seisaksid kuskil järjekorras. Pargi ühte otsa oli püsti pandud lõbustuspark koos vaateratta ja kõikvõimalike muude atraktsioonidega. Ma oleks tegelikult tahtnud vaaterattaga sõitma minna, aga ooteaeg oleks ca poolteist tundi olnud 😀 Ulme! Lisaks oli igalpoo palju erinevaid söögikohti ja baare ning õnnemängu putkasid. Tundub, et inimestele lähevad erinevad bingo mängud jms peale, sest järjekorrad olid metsikud. Parki oli püsti pandud ka 2 lava, kus koguaeg midagi toimus. Meie tegime alguses pargile tiiru peale, vaatasime natukene erinevaid etendusi ja seejärel otsisime tükk aega vaba kohta murul pikniku pidamiseks. Õhtul nautisime taaskord rõdult ilutulestikku. 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s