BLOGI, Hispaania, MADRID, Päevareisid, REISIMINE

Alcalá de Henares  – 35 km Madridist

Alcalá de Henares on Madridist umbes 35 km kaugusel asuv pea 200 000 inimesega ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva vanalinnaga väikelinn. Selles linnas on sündinud ka kirjanik Miguel de Cervantes ning tema sünnikodu ees on Sancho Panza ja Don Quijote monument. Meil oli tegelikult sel päeval plaanis mägedesse matkama sõita, aga otsustasime Alcalá de Henares’e kasuks kahtlase ilma tõttu (oma rolli mängis ka eelmisel õhtul väljas käimine) 😀 Pärast umbes pooletunnist rongisõitu olimegi kohal. Päeva planeerimiseks Alcalas tuleb abiks nende veebileht.

Mingit erilist eeltööd me teinud ei olnud ja nii hakkasimegi lihtsalt linnas ringi jalutama. Tuleb välja, et linnake on kuulus oma toonekurgede rohkuse tõttu ja neid on seal tõesti palju ning üsna võimatu mitte tähele panna. Mina ei ole mitte kunagi oma elus sellisel hulgal toonekurgi näinud. Vanalinnas olid praktiliselt kõik tornid, kirikud ja üldse katused nende pesasid täis.

1293. aastast tegutses linnas ka üks maailma vanim ülikool UCM (Universidad Complutense de Madrid), mis viidi 1836. aastal üle Madridi, kus see praeguseni tegutseb.  Alates 1499. aastast on linnas Alcalá de Henarese ülikool. Meie sealoleku ajal oli ülikooli sünnipäeva puhul avatud uste päev. Linnapeal jagati igasugust nänni, tutvustati kooli ja  kutsuti erinevate õppekavadega tutvuma. Käisime ka uudishimust ikka peahoonega tutvumas. 

Pärast toonekurgede imetlemise ning vanalinna kirikute ja tornidega tutvumist läksid kõhud tühjaks ja otsustasime enne tagasi Madridi minekut vana hea super odava 100 mondatitos’e kasuks. Sõime salatit koos võikude ja oliividega. See koht ongi kuulus oma 100 erineva võiku poolest (seda nimi tähendabki) ja seetõttu tasub neid seal alati tellida. Rongijaama kõndides võtsime veel poest jahutuseks jäätist.

 

2 kommentaari “Alcalá de Henares  – 35 km Madridist”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s